FINAL STANDINGS & PLAYOFFS

JR. COED FINAL STANDINGSWLTGDPTS
1-Valley Vista Vikings7101421
2-Camarena Robogriffins620818
3-Liberty Legends5301115
4-CVLCC Jaguars161-124
King-Chavez Cubs071-181

JR. COED PLAYOFFS

Jr. CoedDateTimeVisitorHome
Semifinal #1Tue. 5/174:00 PM#4 CVLCC2#1 Valley Vista8
Semifinal #2Tue. 5/174:00 PM#3 Liberty3#2 Camarena2
Championship
@ Salt Creek 
Tue. 5/244:00 PM#3 Liberty#1 Valley Vista
BOYS FINAL STANDINGSWLTGDPTS
1-Hedenkamp Huskies6021820
2-Feaster Falcons521616
3-Montgomery Eagles332111
4-Rogers Pirates143-86
Lauderbach Cougars062-172

BOYS DIVISION PLAYOFFS

BoysDateTimeVisitorHome
Semifinal #1Wed.
 5/18
4:00 PM#4 Rogers0#1 Hedenkamp4
Semifinal #2Wed. 
5/18
4:00 PM#3 Montgomery1#2 Feaster6
Championship
@ Salt Creek 
Wed. 
5/25
4:00 PM#2 Feaster#1 Hedenkamp
COED WEST FINAL STANDINGSWLTGDPTS
1-CVLCC Jaguars10002830
2-Vista Square Vikings8111625
3-Otay Falcons8201724
4-Palomar Panthers8201624
5-Finney Eagles6401018
6-Rice Roadrunners550315
7-Rosebank Panthers550015
8-King-Chavez Bears451-313
Hedenkamp Huskies171-187
Halecrest Roadrunners190-233
Mueller Mustangs Gold091-241
Mueller Mustangs Blue090-220

COED WEST PLAYOFFS

Coed WestDateTimeVisitorHome
Quarterfinal #1Tue. 5/174:00#8 King-Chavez0#1 CVLCC5
Quarterfinal #2Tue. 5/174:00 #7 Rosebank0#2 Vista Square5
Quarterfinal #3Tue. 5/174:00 #6 Rice6#3 Otay4
Quarterfinal #4Tue. 5/174:00 #5 Finney7#4 Palomar1
Semifinal #1Thu. 5/194:00#6 Rice0#1 CVLCC5
Semifinal #2Thu. 5/194:00#5 Finney2#2 Vista Square0
Championship
@ Salt Creek
Thu. 5/264:00#5 Finney#1 CVLCC
COED EAST FINAL STANDINGSWLTGDPTS
1-Valley Vista Vikings10002630
2-Camarena Robogriffins8111825
3-Liberty Legends8201824
4-Eastlake Eagles6311119
5-Salt Creek Mtn. Lions631819
6-Allen Eagles541-116
7-Casillas Comets451113
8-Discovery Dragons460-612
Arroyo Vista Coyotes370-89
Muraoka Momongas181-234
Clear View Voyagers181-174
Wolf Canyon Wolves091-271

COED EAST PLAYOFFS

Coed WestDateTimeVisitorHome
Quarterfinal #1Tue. 5/175:30#8 Discovery2#1 Valley Vista11
Quarterfinal #2Tue. 5/175:30 #7 Casillas1#2 Camarena4
Quarterfinal #3Tue. 5/174:00 #6 Allen0#3 Liberty4
Quarterfinal #4Tue. 5/174:00 #4 Eastlake2#5 Salt Creek4
Semifinal #1Thu. 5/194:00#4 Salt Creek3#1 Valley Vista5
Semifinal #2Thu. 5/193:15#3 Liberty4#2 Camarena1
Championship
@ Salt Creek
Thu. 5/265:30#3 Liberty#1 Valley Vista

WEEK 9 RESULTS

DATEDIVISIONVISITORHOME
Mon. 5/9BoysMontgomery0Hedenkamp3
Mon. 5/9BoysFeaster4Rogers1
Mon. 5/9BoysLauderbachbye
DATEDIVISIONVISITORHOME
Tue. 5/10Jr. CoedKing-Chavez0Camarena3
Tue. 5/10Jr. CoedCVLCC2Valley Vista5
Tue. 5/10Jr. CoedLibertybye
Tue. 5/10Coed WestPalomar3Mueller Gold0
Tue. 5/10Coed WestCVLCC4Rice1
Tue. 5/10Coed WestKing-Chavez2Vista Square2
Tue. 5/10Coed WestFinney5Rosebank2
Tue. 5/10Coed WestMueller BlueHedenkamp
Tue. 5/10Coed WestOtay7Halecrest4
Tue. 5/10Coed EastValley Vista4Casillas1
Tue. 5/10Coed EastDiscovery3Wolf Canyon0
Tue. 5/10Coed EastMuraoka0Arroyo Vista3
Tue. 5/10Coed EastAllen4Clear View4
Tue. 5/10Coed EastCamarena5Liberty2
Tue. 5/10Coed EastEastlake1Salt Creek2
DATEDIVISIONVISITORHOME
Wed. 5/11BoysRogers0Montgomery0
Wed. 5/11BoysLauderbach0Feaster3
Wed. 5/11BoysHedenkampbye
DATEDIVISIONVISITORHOME
Thu. 5/12Jr. CoedValley Vista4Camarena6
Thu. 5/12Jr. CoedLiberty3CVLCC0
Thu. 5/12Jr. CoedKing-Chavezbye
Thu. 5/12Coed WestRice4Palomar7
Thu. 5/12Coed WestKing-Chavez5Mueller Gold2
Thu. 5/12Coed WestFinney3CVLCC6
Thu. 5/12Coed WestMueller Blue4Vista Square5
Thu. 5/12Coed WestRosebank4Halecrest1
Thu. 5/12Coed WestHedenkamp3Otay6
Thu. 5/12Coed EastWolf Canyon0Valley Vista3
Thu. 5/12Coed EastArroyo Vista2Casillas5
Thu. 5/12Coed EastClear View1Discovery2
Thu. 5/12Coed EastMuraoka1Liberty4
Thu. 5/12Coed EastSalt Creek3Allen0
Thu. 5/12Coed EastEastlake3Camarena3

WEEK 8 STANDINGS

JR. COEDWLTGDPTS
1-Valley Vista Vikings6001318
2-Liberty Legends430812
3-Camarena Robogriffins420312
4-CVLCC Jaguars141-64
King-Chavez Cubs051-151

JR. COED PLAYOFFS

TUE. 5/17 @ 4 PM : #4 seed at #1 seed; #3 seed at #2 seed

TUE. 5/24 @ 4 PM: Championship @ Salt Creek Elementary

BOYSWLTGDPTS
1-Hedenkamp Huskies5021517
2-Montgomery Eagles321410
3-Feaster Falcons321010
4-Rogers Pirates132-55
Lauderbach Cougars052-142

BOYS DIVISION PLAYOFFS

WED. 5/18 @ 4 PM: #4 seed at #1 seed; #3 seed at #2 seed

WED. 5/25 @ 4 PM: Championship @ Salt Creek Elementary

COED WESTWLTGDPTS
1-CVLCC Jaguars8002224
2-Vista Square Vikings7101521
3-Otay Falcons6201118
4-Palomar Panthers6201018
5-Finney Eagles5301015
6-Rice Roadrunners530915
7-Rosebank Panthers440012
8-King-Chavez Bears350-69
Hedenkamp Huskies161-157
Halecrest Roadrunners160-173
Mueller Mustangs Gold071-181
Mueller Mustangs Blue070-210

COED WEST DIVISION PLAYOFFS

TUE. 5/17 @ 4 PM: #8 seed at #1 seed; #7 seed at #2 seed; #6 seed at #3 seed; #5 seed at #4 seed

THU. 5/19 @ 4 PM: Semifinals

THU. 5/26 @ 4 PM: Championship @ Salt Creek Elementary

COED EASTWLTGDPTS
1-Valley Vista Vikings8002024
2-Liberty Legends7101821
3-Camarena Robogriffins7101521
4-Eastlake Eagles6201218
5-Allen Eagles530215
6-Salt Creek Mtn. Lions431413
7-Casillas Comets341110
8-Arroyo Vista Coyotes260-86
Discovery Dragons260-106
Muraoka Momongas161-174
Clear View Voyagers170-163
Wolf Canyon Wolves071-211

COED EAST DIVISION PLAYOFFS

TUE. 5/17 @ 4 PM: #8 seed at #1 seed; #7 seed at #2 seed; #6 seed at #3 seed; #5 seed at #4 seed

THU. 5/19 @ 4 PM: Semifinals

THU. 5/26 @ 5:30 PM: Championship @ Salt Creek Elementary

WEEK 8 RESULTS

DATEDIVISIONVISITORHOME
Tue. 5/3Jr. CoedCVLCC0Camarena3
Tue. 5/3Jr. CoedKing-Chavez1Liberty4
Tue. 5/3Jr. CoedValley Vistabye
Tue. 5/3Coed WestHedenkamp2Rice4
Tue. 5/3Coed EastCamarena5Salt Creek2
Tue. 5/3Coed EastLiberty3Arroyo Vista1
Tue. 5/3Coed EastValley Vista3Muraoka0
Wed. 5/4BoysFeaster3Montgomery2
Wed. 5/4BoysLauderbach3Hedenkamp3
Wed. 5/4BoysRogersbye
Thu. 5/5Coed WestCVLCC3Palomar0
Thu. 5/5Coed WestMueller Gold1Vista Square4
Thu. 5/5Coed WestRosebank3Rice2
Thu. 5/5Coed WestKing-Chavez5Hedenkamp2
Thu. 5/5Coed WestFinney1Otay3
Thu. 5/5Coed WestMueller BlueHalecrest
Thu. 5/5Coed EastDiscovery0Valley Vista3
Thu. 5/5Coed EastCasillas5Muraoka2
Thu. 5/5Coed EastWolf Canyon0Allen3
Thu. 5/5Coed EastCamarena3Arroyo Vista0
Thu. 5/5Coed EastEastlake7Clear View4
Thu. 5/5Coed EastLiberty3Salt Creek0

WEEK 7 STANDINGS

JR. COED DIVISIONWLTGDPTS
1-Valley Vista Vikings6001318
2-Liberty Legends33059
3-Camarena Robogriffins32009
4-CVLCC Jaguars131-34
King-Chavez Cubs041-121

JR. COED PLAYOFFS: #4 seed at #1 seed; #3 seed at #2 seed

BOYS DIVISIONWLTGDPTS
1-Hedenkamp Huskies5011516
2-Montgomery Eagles311510
3-Feaster Falcons221-17
4-Rogers Pirates132-55
Lauderbach Cougars051-141

BOYS DIVISION PLAYOFFS: #4 seed at #1 seed; #3 seed at #2 seed

COED WESTWLTGDPTS
1-CVLCC Jaguars7001921
2-Palomar Panthers6101318
3-Vista Square Vikings6101218
4-Finney Eagles5201215
5-Otay Falcons520915
6-Rice Roadrunners420712
7-Rosebank Panthers340-19
8-Hedenkamp Huskies141-97
King-Chavez Bears250-96
Halecrest Roadrunners160-173
Mueller Mustangs Gold061-151
Mueller Mustangs Blue070-210

COED WEST DIVISION PLAYOFFS: #8 seed at #1 seed; #7 seed at #2 seed; #6 seed at #3 seed; #5 seed at #4 seed

COED EAST WLTGDPTS
1-Valley Vista Vikings6001418
2-Liberty Legends5101315
3-Camarena Robogriffins510915
3-Eastlake Eagles520915
5-Salt Creek Mtn. Lions4111013
6-Allen Eagles430-112
7-Casillas Comets241-27
8-Arroyo Vista Coyotes240-36
Discovery Dragons250-76
Muraoka Momongas141-114
Clear View Voyagers160-133
Wolf Canyon Wolves061-181

COED EAST DIVISION PLAYOFFS: #8 seed at #1 seed; #7 seed at #2 seed; #6 seed at #3 seed; #5 seed at #4 seed

WEEK 7 RESULTS

DATEDIVISIONVISITORHOME
Tue. 4/26Jr. CoedCamarena2Liberty5
Tue. 4/26Jr. CoedValley Vista4King-Chavez1
Tue. 4/26Jr. CoedCVLCCbye
Tue. 4/26Coed EastEastlake3Casillas1
Wed. 4/27BoysLauderbach0Montgomery3
Wed. 4/27BoysRogers1Hedenkamp4
Wed. 4/27BoysFeasterbye
Thu. 4/28Coed WestPalomar1Vista Square4
Thu. 4/28Coed WestRosebank2CVLCC3
Thu. 4/28Coed WestMueller Gold6Hedenkamp6
Thu. 4/28Coed WestOtay5Rice3
Thu. 4/28Coed WestHalecrest3King-Chavez6
Thu. 4/28Coed WestFinney7Mueller Blue4
Thu. 4/28Coed EastAllen2Discovery0
Thu. 4/28Coed EastCamarena3Casillas0
Thu. 4/28Coed EastEastlake3Wolf Canyon0
Thu. 4/28Coed EastSalt Creek2Arroyo Vista0
Thu. 4/28Coed EastLiberty5Clear View2

WEEK 6 STANDINGS

JR. COEDWLTGDPTS
Valley Vista Vikings5001015
Camarena Robogriffins31039
Liberty Legends23026
CVLCC Jaguars131-34
King-Chavez Cubs031-91
BOYSWLTGDPTS
Hedenkamp Huskies4011213
Montgomery Eagles21127
Feaster Falcons221-17
Rogers Pirates122-25
Lauderbach Cougars041-111
COED WESTWLTGDPTS
CVLCC Jaguars6001818
Palomar Panthers6001618
Vista Square Vikings510915
Otay Falcons420712
Rice Roadrunners410912
Finney Eagles32069
Rosebank Panthers33009
Hedenkamp Huskies140-93
King-Chavez Bears150-123
Halecrest Roadrunners150-143
Mueller Mustangs Gold050-120
Mueller Mustangs Blue060-180
COED EASTWLTGDPTS
Valley Vista Vikings6001418
Liberty Legends4101012
Camarena Robogriffins410612
Salt Creek Mtn. Lions311810
Eastlake Eagles32049
Allen Eagles330-39
Casillas Comets22137
Arroyo Vista Coyotes230-16
Discovery Dragons240-56
Muraoka Momongas141-114
Clear View Voyagers150-103
Wolf Canyon Wolves051-151

WEEK 6 SCHEDULE

DATEDIVISIONVISITORHOME
Tue. 4/19Jr. CoedLiberty3Valley Vista5
Tue. 4/19Jr. CoedCVLCC5King-Chavez5
Tue. 4/19Jr. CoedCamarenabye
Tue. 4/19Coed WestHedenkamp0CVLCC3
Tue. 4/19Coed WestRosebank1Vista Square3
Tue. 4/19Coed EastEastlake5Allen2
Wed. 4/20BoysLauderbach0Rogers2
Wed. 4/20BoysFeaster3Hedenkamp6
Wed. 4/20BoysMontgomerybye
Thu. 4/21Coed WestRosebank2Palomar5
Thu. 4/21Coed WestVista Square5Hedenkamp2
Thu. 4/21Coed WestCVLCC4Otay1
Thu. 4/21Coed WestMueller Gold3Halecrest4
Thu. 4/21Coed WestRice6Mueller Blue3
Thu. 4/21Coed WestFinney5King-Chavez2
Thu. 4/21Coed EastAllen3Valley Vista6
Thu. 4/21Coed EastMuraoka1Camarena4
Thu. 4/21Coed EastEastlake3Discovery0
Thu. 4/21Coed EastSalt Creek2Casillas2
Thu. 4/21Coed EastWolf Canyon1Liberty4
Thu. 4/21Coed EastArroyo Vista5Clear View2

WEEK 5 STANDINGS

JR. COEDWLTGDPTS
Valley Vista Vikings400812
Camarena Robogriffins31039
Liberty Legends22046
CVLCC Jaguars130-33
King-Chavez Cubs030-90
BOYSWLTGDPTS
Hedenkamp Huskies301910
Montgomery Eagles21127
Feaster Falcons21127
Rogers Pirates022-42
Lauderbach Cougars031-91
COED WESTWLTGDPTS
Palomar Panthers5001315
CVLCC Jaguars4001212
Otay Falcons4101012
Rice Roadrunners31069
Rosebank Panthers31059
Vista Square Vikings31049
Finney Eagles22036
Hedenkamp Huskies120-33
King-Chavez Bears140-93
Mueller Mustangs Gold040-110
Halecrest Roadrunners050-150
Mueller Mustangs Blue050-150
COED EASTWLTGDPTS
Valley Vista Vikings5001115
Salt Creek Mtn. Lions31089
Liberty Legends31079
Camarena Robogriffins31039
Allen Eagles31039
Casillas Comets22036
Discovery Dragons230-26
Muraoka Momongas131-84
Eastlake Eagles120-23
Arroyo Vista Coyotes130-43
Clear View Voyagers140-73
Wolf Canyon Wolves041-121

WEEK 5 SCHEDULE

DATEDIVISIONVISITORHOME
Tue. 4/12Jr. CoedCamarena2Valley Vista5
Tue. 4/12Jr. CoedCVLCC0Liberty3
Tue. 4/12Jr. CoedKing-Chavezbye
Wed. 4/13BoysMontgomery5Rogers4
Wed. 4/13BoysLauderbach1Feaster4
Wed. 4/13BoysHedenkampbye
Thu. 4/14Coed WestPalomar3Hedenkamp0
Thu. 4/14Coed WestRosebank 1Otay4
Thu. 4/14Coed WestHalecrest0Vista Square3
Thu. 4/14Coed WestMueller Blue0CVLCC3
Thu. 4/14Coed WestFinneyMueller Gold
Thu. 4/14Coed WestKing-Chavez3Rice6
Thu. 4/14Coed EastValley Vista5Camarena2
Thu. 4/14Coed EastSalt Creek4Muraoka1
Thu. 4/14Coed EastLiberty3Discovery0
Thu. 4/14Coed EastClear View5Casillas3
Thu. 4/14Coed EastArroyo Vista3Wolf Canyon0
Thu. 4/14Coed EastEastlakebye
Thu. 4/14Coed EastAllenbye